LIPINOVA® v období tehotenstva a dojčenia

Prospešné vitamíny a minerály pre ženu v tehotenstve.

Absolútnou novinkou na slovenskom trhu je LIPINOVA® – unikátny patentovaný komplex lipidových mediátorov (SPMs*) získaný z omega-3 mastných kyselín (DHA a EPA)1.

Lipidové mediátory sú počas tehotenstva a dojčenia prítomné v ľudskom organizme a sú súčasťou dôležitých špecifických procesov. Vyskytujú sa aj v placente a materskom mlieku.

Materské mlieko hrá dôležitú úlohu vo vývoji imunitného systému dojčiat2. Obsahom vysokých hladín lipidových mediátorov (SPMs*) naznačuje ochranný účinok pre dojča.

Komplex LIPINOVA® obsahujú ako jediné na trhu výživové doplnky LejdyVita® 2 Budem mama a LejdyVita® 3 Som mama, ktoré zabezpečia prísun aktívnych lipidových mediátorov do tela matky v prípade potreby, alebo ich nedostatku.

Zložky, ktoré obsahuje vitamínový komplex Lipinova.

Ref.:

1. SOLUTEX GC S.L. Next generation immune-nutrition support. [online]. [cit. 2022- 06-17].
Dostupné na: https://lipinova.com/; 
2. Cabinian A, Sinsimer D, Tang M, Zumba O, Mehta H, Toma A, et al. (2016) Transfer of Maternal Immune Cells by Breastfeeding: Maternal Cytotoxic T Lymphocytes Present in Breast Milk Localize in the Peyer’s Patches of the Nursed Infant. PLoS ONE 11 (6):e0156762. doi:10.1371/journal.pone.0156762.

Produkty LejdyVita®
nájdete na e-shope: